Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Kulinarne inspiracje

Kulinarne inspiracje

W naszym przedszkolu odbył się tydzień kulinarnych inspiracji. Dzieci z grupy Skrzatów i Gumisiów postanowiły upiec gofry.

Kucharska przygoda rozpoczęła się zaraz po śniadaniu. Mali kucharze zapoznali się z etapami przygotowania ciasta, zasadami higieny oraz z warunkami  korzystania ze sprzętu elektrycznego, którego mogli używać tylko dorośli. I tak po dokładnym umyciu rąk wszyscy zabrali się do pracy. Przedszkolaki pod czujnym okiem nauczycielek odmierzały i wysypywały składniki do miski. Następnie, po dokładnym wymieszaniu produktów, panie przystąpiły do pieczenia. Natychmiast w całym przedszkolu zaczął unosić się aromat pieczonego ciasta, a dzieci z niecierpliwością czekały, kiedy skosztują gofrów. Znakomitą atrakcją kulinarnych warsztatów, była możliwość samodzielnego udekorowania przysmaku. Kucharze mieli mnóstwo pomysłów do ozdabiania, nie zabrakło: owoców, cukru pudru, kolorowych posypek, dżemu, ale trzeba przyznać, że składnikami dominującymi była oczywiście: bita śmietana i nutella.

Gofry wyszły wyborne, podsumowując można stwierdzić, że było pysznie. Przedszkolaki bardzo lubią eksperymenty kulinarne, ponieważ rozkosznie jest spożywać to, co przygotowało się według własnych upodobań.

E.P

 

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top