Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Bal Postaci z Bajek

Bal postaci z bajek

Bal Postaci z Bajek

W  naszym przedszkolu stało się już tradycją świętowanie Dnia Postaci z Bajek.

W tym dniu bajki „opustoszały” ponieważ wszyscy bohaterowie zebrali się w Zaczarowanej Krainie, gdzie każdy z dzieci jak i nauczycieli przyszedł przebrany za swoją ulubioną postać.  Na początku były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, m.in. dzieci rozwiązywały łamigłówki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, a także wzięły udział w bajkowym quizie. Następnie były muzyczne zagadki baśniowe, zabawy sprawnościowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Kolejnym punktem uroczystości był baśniowy bal zorganizowany przy pomocy nauczycieli rytmiki.  Tańcom nie było końca.

Uroczystość ta jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Jej dążeniem jest nie tylko przywołanie bohaterów z kultowych bajek, ale jednocześnie koncentracja  na powinności wychowawczej i edukacyjnej mądrych baśni, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz słusznych postaw, przyjaźni, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. To spotkanie wzbudziło w dzieciach wiele szczęścia i niezapomnianych wrażeń.

 

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top