Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Bajka Szachrajka

Pani Dorotka i podziękowania

Bajka Szachrajka

Ostatniego dnia marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu miała miejsce premiera  przedstawienia “Bajka szachrajka o w moro kapturku, zabujanym Kaziulku, leśnym stworku Elfiku amorku, księżniczce na sprężynie, pod pierzyną przykurzonej dziewczynie, o królewnie śniętej na 100 lat zaklętej oraz o krasnoludkach kilku i nieco fałszywym wilku…”.

Wyjątkowymi gośćmi wydarzenia byli wychowankowie Przedszkola im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach, pod dyrekcją pani Edyty Stalewskiej. W premierze wzięły udział dwie grupy przedszkolne: Leśne Duszki i Gumisie wraz z nauczycielami.

Bohaterami przedstawienia byli starsi koledzy – wychowankowie ośrodka w Zalutyniu , którego integralną częścią jest Grupa Teatralna “Konik na biegunach”.

W oprawie artystycznej wykorzystano znane młodym widzom motywy przewodnie znanych  bajek. Motywy zostały połączone w niejednokrotnie humorystyczny  i uwspółcześniony sposób , który miał dać nową odsłonę znanych wszystkim dobrze historii. Całość została wzbogacona muzyczną podróżą po bardziej i mniej znanych gatunkach muzycznych, akcentujących momenty zwrotne akcji i nadających całości nowego charakteru. Spektakl był więc momentami przewrotny prowadząc widzów zarówno tych młodszych jak i dojrzalszych przez cały wachlarz emocji od rozbawienia poprzez momenty zaskoczenia lub nawet grozy po nostalgię i wzruszenie.

Nie było jednak nic za darmo. Przedszkolaki musiały kupić specjalne bilety na występ, które kosztowały: normalny – dwa uśmiechy, za to ulgowy – tylko jeden uśmiech. Wychowankowie przedszkola byli jednak nadzwyczaj hojni, w większości decydując się na droższe bilety. Dodatkowo, po przedstawieniu, przekazali artystom cukierki.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top