Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Bałtowski kompleks turystyczny – pierwszy w Polsce PARK DINOZAURÓW

Bałtowski kompleks turystyczny – pierwszy w Polsce PARK DINOZAURÓW

Bałtów położony w urokliwej dolinie rzeki Kamiennej, wśród wzgórz poprzecinanych pięknymi wąwozami stanowi idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej:

  • trasy rowerowe,
  • trasy biegowe,
  • ścieżki spacerowe i nordic walking,
  • jazda konna,
  • narciarstwo.

Park powstał w związku z odnalezionymi na tym obszarze wieloma skamieniałymi tropami dinozaurów, dziś JuraPark to jedna z wizytówek regionu świętokrzyskiego. Prócz rekonstrukcji dinozaurów w autentycznych rozmiarach, zwiedzić można Muzeum, odwiedzić Zwierzyniec Bałtowski z różnymi gatunkami zwierząt, Krainę Koni, Park Rozrywki, a zimą Szwajcarię Bałtowską ze stokiem narciarskim i Wioską Świętego Mikołaja.

W Bałtowie na każdą Rodzinę czeka mnóstwo atrakcji, można tam również zobaczyć Polskę w miniaturze:

– to uformowany na kształt Polski obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi,
– 48 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski.

Modele reprezentują ( w skali 1:25) najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe w różnych okresach historycznych (od średniowiecza po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. Miniatury wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły, oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności. Zwiedzający poznają zarówno zamki piastowskie, jak i twierdze krzyżackie, zarówno wygodne rezydencje, jak i pograniczne warownie, gotyckie „olbrzymy”, jak i filigranowe pałacyki.

Dołączone do wpisu zdjęcia prezentują Rodzinę, która wspaniale spędziła tam czas i uważa, że warto pojechać tam z dziećmi;)

Dziękujemy Pani Eli za fantastyczną fotorelację! 😉

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top