Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

“Zwierzęta nie mogą mówić, ale możemy być ich głosem…” /Ingrid Newkirk – brytyjska działaczka na rzecz praw zwierząt, prezes i współzałożycielka PETA, największej na świecie organizacji praw zwierząt/ :)

Gabrysia, Kornelka i Marcelinka dumnie prezentują dary, które razem z rodzicami przewiozły do schroniska "AZYL" w Białej Podlaskiej

“Zwierzęta nie mogą mówić, ale możemy być ich głosem…” /Ingrid Newkirk – brytyjska działaczka na rzecz praw zwierząt, prezes i współzałożycielka PETA, największej na świecie organizacji praw zwierząt/ :)

Drodzy Przyjaciele AZYLU,

wszystko zaczęło się od postu na stronie internetowej schroniska “AZYL” w Białej Podlaskiej. Piesek o wdzięcznym imieniu Zuna prosił w imieniu wszystkich podopiecznych o pilną pomoc. Okazało się, że w schronisku skończyły się zapasy kaszy, ryżu i makaronu. Przez cały tydzień zachęcaliśmy Państwa do wsparcia naszej zbiórki. I to dzięki Państwu udało nam się zebrać 150,4 kg darów (w tym kaszy – 45,5 kg, makaronu – 33 kg, ryżu – 48 kg, puszek mięsnych – 6,5kg, karmy suchej – 17,4 kg). Cała nasza akcja została zorganizowana w październiku, a tylko przypomnę, że październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Powołane w jego ramach święta i inicjatywy mają za zadanie zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta i zaangażować jak najwięcej osób w działania na rzecz poprawy jakości ich życia. Zakończenie akcji też nie było przypadkowe, bo przypadło na 25 października, w którym obchodzimy Dzień Kundelka. Jesteśmy przeogromnie wdzięczni za taki odzew. Dziękuję w imieniu swoim jako koordynatora akcji i rodzica – pani Marty Macioch, która zainspirowała nas wszystkich do działań. Dziękuję Gabrysi, Kornelce i Marcelince, a także ich rodzicom: Państwu Marcie i Piotrowi Maciochom oraz Państwu Marcie i Klaudiuszowi Drzymalskim za pomoc w przewiezieniu darów dla mieszkańców schroniska 🙂

Ula Czajka

 

 

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top