Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

„Ania, sowa – magia słowa”

Teatrzyk "Ania, Sowa - magia słowa"

„Ania, sowa – magia słowa”

W piątek 3 lutego 2023 roku nasze przedszkole odwiedziły aktorki ze Studia Artystycznego AKADA ze sztuką pt. „Ania, Sowa – magia słowa”.
Ania – tytułowa bohaterka to niekulturalna, rozpieszczona dziewczynka, niewłaściwie odnosząca się w stosunku do swojej babci. Trafiając do Magicznej Krainy poznaje Sowę Mądrą Głowę, która postanawia nauczyć Anię dobrego wychowania. Dziewczynka rozpoznaje w Krainie  swoje uszkodzone zabawki: lalkę, misia i piłkę. Lalka była rozgoryczona zachowaniem Ani, ponieważ z powodu jej małej usterki przestała się z nią bawić, wyrzucając do kąta. W trakcie wzruszającej rozmowy z lalką obudziło się w dziewczynce współczucie. Bohaterka zdała sobie sprawę, że zniszczone zabawki można naprawić i przeprosiła za swoje zachowanie. Sowa Mądra Głowa nauczyła Anię trzech magicznych słów:

„Proszę mówię kiedy daję,
A dziękuję – gdy dostaję.
Przepraszam powiem, gdy przykrość komuś zrobię”.

Od tej pory Ania postanowiła, że już zawsze będzie szanować swoje zabawki.
Serdecznie dziękujemy Studiu Artystycznemu AKADA za odwiedzenie naszego przedszkola.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top