Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Wyjazd do zesopłu pałacowo – parkowego w Białej Podlaskiej

Gumisie w muzeum

Wyjazd do zesopłu pałacowo – parkowego w Białej Podlaskiej

Korzystając ze sprzyjającej, wiosennej pogody, dnia 29 marca udaliśmy się na lekcję muzealną do Muzeum Południowego Podlasia. Było to nasze pierwsze tego rodzaju wyjście. Głównym celem wyjazdu było ogladanie wystawy ” Lata 20…lata..30 i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym ”, Pani Danusia opawiadała jak żyli bialszczanie w tym czasie…Dzięki oglądaniu mogliśmy cofnąć się na chwilę w czasie o 100lat… 🙂 🙂

     W czasie lekcji dowiedzieliśmy się, że muzeum to instytucja kultury powołana w celu gromadzenia, badania oraz opieki nad obiektami posiadającymi wartość historyczną bądź artystyczną oraz że w muzeum należy zachować ciszę, a zgromadzonych eksponatów nie należy dotykać. Poznaliśmy także zasoby muzeum z różnorodnych działów (np. archeologicznego, etnograficznego). Aktywnie uczestniczyliśmy w zwiedzaniu wystawy, a pracownikowi muzeum prowadzącemu lekcję zadawaliśmy pytania na interesujące nas tematy.

    Uczestniczyliśmy również w zajęciach plastyczno – artystycznych  na których poznaliśmy tradycje wielkanocne  oraz nową technikę malarską malowanie na płytce motywu Wielkanocnego….:) 🙂 

Bardzo dziękujemy za interesującą lekcję.  Do zobaczenia niebawem!

 

 

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top