Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Dzień Postaci z Bajek

Gumisie

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to znakomity impuls zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są wspaniałą aspiracją do wspólnej zabawy.

W tym dniu Gumisie przyszły do przedszkola przebrane za ulubioną postać z bajki. Świętowanie rozpoczęliśmy od prezentacji strojów, następnie dzieci wzięły udział w konkursach i wspólnej zabawie przy dźwiękach „bajkowych” piosenek. Wszyscy bez wyjątku wykazali się doskonałą znajomością baśń, rozpoznając ich tytuły po przeczytanych cytatach oraz po atrybutach i rekwizytach.

Obchody tego nietypowego święta sprawiły przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniały jak ważne są bajki w naszym życiu oraz że warto po nie sięgać. Baśnie potrafią przekazywać cenne, życiowe prawdy, rozwijają wyobraźnię, uczą przyjaźni i wzbogacają słownictwo. A więc czytajmy swoim dzieciom, kiedy tylko możemy. Czytanie tworzy między rodzicem a dzieckiem niezwykłą więź. Nawet obecnie, w trakcie nieustannej gonitwy z czasem, warto znaleźć parę minut na bajkę do poduszki. Ważne, aby od najmłodszych lat pokazywać jak wspaniałe są książki! Warto przytoczyć tutaj cytat Alberta Einsteina:
„Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki.
Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”.
E.P.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top