Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Wycieczka do Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej

Wycieczka do Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej

Park Radziwiłłowski to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście. Wybraliśmy się tam autobusem MZK w dniu 12.10.2021r. w celu zwiedzania dawnych posiadłości Radziwiłłów. Dowiedzieliśmy się kim był ród Radziwiłłów i jak wyglądał dawny zamek. Bardzo ciekawiło nas co znajduje się w zabytkowych budynkach, które pozostały po dawnym zamku. Pani Dorotka powiedziała gdzie znajduje się szkoła muzyczna, Multicentrum, muzeum, biblioteka ,,Barwna”.  Widzieliśmy piękne fotografie, które zdobiły ogrodzenie naszego parku, widzieliśmy  wybrane ulice naszego miasta oraz rzekę Krznę. Zainteresowała nas także brama wjazdowa do parku oraz stare armaty.To była cenna dla nas lekcja historii Białej Podlaskiej.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top