Bezpieczeństwo w sieci

Sieć Internetowa

Bezpieczeństwo w sieci

 Dzień Bezpiecznego Internetu, który przypadł 09.02.2021 r. to kolejna z akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu mająca na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w dzisiejszych czasach.
Celem zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami, które związane są z komputerem i Internetem.
Na początku dzieci poznały urządzenia, dzięki którym możemy połączyć się z Internetem. Ułożyły w rozsypanki literowej napis – INTERNET, następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet, czyli tzw. SIEĆ. Obejrzały także bajki edukacyjne nt. czyhających  niebezpieczeństw w Internecie z serii „Owce w sieci”. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo.
Przedszkolaki już wiedzą, że surfowanie w Internecie może być zarówno skarbnicą wiedzy oraz świetną zabawą, a także towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu, jak również stwarzać poważne ZAGROŻENIE

W trosce o dobro dzieci apelujemy:
RODZICU, UWAŻAJ CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!!!

Scroll to Top