Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słowa to inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym, piękniejszym, szczęśliwszym. Popracujmy wspólnie nad właściwym stosunkiem do słowa!

Iwona Majewska-Opiełka – twórczyni idei i projektu Dnia Dobrego Słowa

13 DZIEŃ KAŻDEGO MIESIĄCA TO DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

W tych dniach wszyscy będziemy szczególną uwagę przywiązywali do naszych wypowiedzi, w których:

• będziemy używali polskich słów ;
  • będziemy używali słów miłych, przyjaznych, a zrezygnujemy z takich, które sprawiają innym przykrość lub obrażają ich;
  • będziemy swoimi wypowiedziami wspierali innych, pomagali im, podtrzymywali na duchu, rozśmieszali ich, czyli ,,siali” dobre emocje i energię;
  • będziemy wyrażali się o innych i zwracali się do innych z szacunkiem, podkreślając to słowami nazywanymi potocznie ,,grzecznościowymi”, np.: proszę, przepraszam, dziękuję.

Proszę pamiętać, że nie ma większej siły niż miłość do drugiego człowieka, a najsilniejsze słowa to proszę, jestem wdzięczna, jestem wdzięczny, dziękuję.

(Iwona Majewska – Opiełka)

UDANEGO I MIŁEGO DNIA,

SUKCESÓW, RADOŚCI