Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Zakładamy ”Zielony ogródek” przedszkolny

nasze roślinki

Zakładamy ”Zielony ogródek” przedszkolny

Wraz z początkiem marca zaczęliśmy przygotowywać się do nadejścia długo wyczekiwanej wiosny.  Podczas pobytu na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym obserwujemy jej zwiastuny, uczymy się rozpoznawać pierwsze wiosenne kwiaty – przebiśniegi, żonkile, krokusy, a nawet tulipany i hiacynty. Wiemy także, jakie narzędzia są niezbędne do prac w ogrodzie. 13 marca wysialiśmy i posadziliśmy nowalijki, które następnie ustawiliśmy w kąciku przyrodniczo-badawczym. Odtąd każdego dnia będziemy wypatrywać pierwszych kiełkujących roślin.Ciekawe, jaka roślinka pojawi się jako pierwsza…

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top