Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Rozmawiamy o zawodach

rozmawiamy i zadajemy pytania

Rozmawiamy o zawodach

W tym tygodniu porozmawiamy o zawodach. Wybór zawodu jest ważną decyzją w życiu człowieka, gdyż dotyczy jego przyszłości. Dzieci często bawią się w policjanta, strażaka, lekarza, fryzjerkę, nie zdając sobie sprawy, że przez zabawę przygotowują się do wyboru zawodu. Przyglądają się też zawodom wykonywanym przez dorosłych. Wy drodzy rodzice wykonujecie też różne zawody, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to myślę, że warto opowiedzieć dziecku o waszej pracy, o przydatności wykonywanych przez was zawodów, bądź gdy to będzie możliwe, pokazać swoje miejsce pracy. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola policjantów którzy przybliżyli nam zasady bezpieczeństwa na drodze oraz pokazali nam przybory oraz auto policyjne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top