Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

„Cała Polska czyta dzieciom” – czyta Aleksandra, siostra Urszuli.

Siostra Uli czyta

„Cała Polska czyta dzieciom” – czyta Aleksandra, siostra Urszuli.

 Znany pisarz Umberto Eco powiedział kiedyś, że „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Książka pomaga dorosłym i dzieciom doświadczać pełni życia. Czytanie wartościowych lektur ma same zalety. Nie tylko uczą one i wychowują, ale także bawią. A zabawy naszym przedszkolakom nigdy nie powinno zabraknąć. Nauczmy je nawyku czytania, zanim zasiądą w szkolnej ławce. Niech książka, a nie komputer podłączony do sieci, będzie pierwszym nauczycielem czytania i poszukiwania przygód.  Sprawmy, aby książki miały swoje szczególne miejsce przedszkolu i domu. Bądźmy architektami szczęśliwego dzieciństwa! (na podstawie artykułu „ O czytaniu i książkach słów kilka” D. Jackiewicz).

Dnia 22.02.2023 r. naszą grupę odwiedziła mama Uli wraz z Aleksandrą, która przeczytała nam fragment  książeczki Anieli Cholewińskiej – Szkolik „Misia i jej mali pacjenci”. Bohaterką bajeczki jest tytułowa  Misia, sympatyczna siedmiolatka, która prowadzi klinikę weterynaryjną. Dziewczynka posiada niezwykłą umiejętność, otóż rozumie język zwierząt. Dzięki niezwykłemu darowi dziewczynka pomogła wielu pacjentom.

Dziękujemy mamie i siostrze Uli za zaangażowanie w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i zapraszamy pozostałych rodziców do naszej grupy
z nowymi przygodami do przeczytania.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top