Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Pierwsza wycieczka Jeżyków

Jeżyki w bibliotece

Pierwsza wycieczka Jeżyków

Dnia 12 stycznia 2023 r. najmłodsze przedszkolaki wyruszyły na swoją pierwszą grupową wycieczkę. Wraz z paniami wybrały się do Barwnej Biblioteki Multimedialnej dla dzieci i młodzieży. Już sama podróż autokarem była dla niektórych ciekawą atrakcją.

Pobyt w bibliotece był przygodą, opartą o utwór literacki, urozmaiconą zabawami. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom książki, które je zachwyciły i sprowokowały, by owocowała w nich chęć czytania i kontaktu z literaturą. Przeczytała drugi, zimowy tom z bestsellerowej serii Za dużo marchewek: Za dużo zimowych zabaw HUDSON KATY. Ze wzruszeniem przedszkolaki wysłuchały tej poruszającej i zabawnej opowieści o sile przyjaźni i radościach  z zimy, która przypomniała nam, że drobne rzeczy mogą przynieść szczęście i radość.

 Pani bibliotekarka zaprosiła nas także do udziału w V edycji projektu Mała Książka – Wielki Człowiek (akcja dla dzieci urodzonych w latach 2016 – 2019), którego celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez zaproszenie dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców, którzy po zapisaniu się do biblioteki otrzymają wyprawki czytelnicze w postaci książek i poradników. 

Wizyta w Barwnej Bibliotece Multimedialnej była niezwykłą przygodą.
 Dziękujemy za dobrą zabawę i udział w ciekawych zajęciach.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top