Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Wizyta w muzeum

Wizyta w muzeum

W dniu 16.11.2022r. wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej aby zobaczyć wystawę pt: ”Ogrody i życie twórczość Bazylego Albiczuka”.  Już wiemy, że urodził się i wychował w miejscowości Dąbrowica Mała niedaleko naszego miasta. Prawie całe swoje życie związany był z wsią i jej urokami. Już od dzieciństwa zachwycał się zielenią traw i świeżych liści, kwiatami, ptakami i ich śpiewem. W wieku sześciu lat rysował ….. O to tak jak my ……. już na podłodze węglem z pieca a kiedy miał dziesięć poszedł do szkoły.  Bazyli Albiczuk kochał naturę i był nią zauroczony, stał się jej wiernym obserwatorem, co pozwoliło mu przenieść jej piękno na płótno i w ten sposób dzielić się swoją miłością do natury z wszystkimi którzy podzielali i rozumieli jego pasję…Kiedy zobaczyliśmy piękną wystawę i poznaliśmy twórczość Bazylego  udaliśmy się na zajęcia plastyczne, aby samodzielnie namalować kwiaty na płótnie……

 

 

 

 

 

 

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top