Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu

Dzieci biorą aktywny udział w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej

Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu

„Dziś w przedszkolu śmiech i tańce, z wodzirejem mamy bal.
Przyszli różni przebierańce z przystrojonych pięknie sal…”

W dniu 21.01.2022 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, na który postanowiliśmy zaprosić wodzireja. Przygotowania do  zabawy rozpoczęły się już dużo wcześniej. Pani dyrektor postanowiła zamienić naszą salę gimnastyczną w krainę lodu i tak też się stało.  Dzięki wspólnej pracy wystrój wnętrza został wystylizowany na  baśniową scenerię z mroźnej krainy.

W dniu balu dzieci z niecierpliwością wyczekiwały, kiedy  przebiorą się za swoje ulubione postacie. Należy  przyznać,  że ich kostiumy były  tak znakomite, iż czasami trudno było rozpoznać, który przedszkolak zamaskował się pod przebraniem. Dzieci zamieniły się we wróżki, księżniczki, czarownice, rycerzy, był również kucharz, Spider – Man, Batman, policjanci oraz Superbohaterowie.

 I tak rozpoczął się wielki bal, w którym nie zabrakło tańców przy wyśmienitej muzyce, zabaw z wodzirejem i magicznych pokazów. Podczas zabawy na chwilę zapadła cisza, gdy na salę wpadł groźny wilk. Jednak dzieci nie dały się nabrać i nie uwierzyły, że to zwierze może zrobić im krzywdę. Po chwili, wspólnie z wilkiem wszyscy wrócili ponownie do wspólnych harców i pląsów. W czasie odpoczynku również czekały liczne atrakcje, można było zrobić brokatowy tatuaż, poczęstować się  popcornem i watą cukrową oraz uczestniczyć w sesji fotograficznej.

Bal Karnawałowy umożliwił spędzenie czasu w sympatycznym nastroju i bajkowym klimacie, a wspólne zabawy przyniosły dzieciom wiele optymizmu oraz zadowolenia. Cała uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie kostiumów i z niecierpliwością czekamy na kolejny bal za rok.
E.P.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top