Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Święto Niepodległości

Gumisie podczas akcji "Szkoła do hymnu"

Święto Niepodległości

Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna.
                  Ryszard Przymus “Polska” 

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W środę 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11. dzieci, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy przedszkola uroczyście odśpiewały hymn narodowy.  
 Celem akcji  jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci na zajęciach zapoznają się z wyglądem mapy Polski, potrafią wymienić niektóre miasta i najważniejsze zabytki oraz dowiadują się o najważniejszych wydarzeniach związanych z utratą i odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw oraz rozwijania świadomości narodowej naszych małych przedszkolaków.
E.P

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top