Cyrk leśnych robaczków

Gumisie przedstawiają swoje sugestie dotyczące przebiegu teatrzyku

Cyrk leśnych robaczków

16.06.2021 r. gościliśmy aktorów ze Studia Teatralnego z Krakowa, którzy przyjechali do nas z bajką „Cyrk leśnych robaczków”. Głównymi bohaterami spektaklu byli mieszkańcy lasu i pobliskiej łąki, na której pewnego dnia rozbił swój namiot cyrk. Wkrótce ogłoszono casting na artystów cyrkowych. Zrobiło się niezłe zamieszanie, bowiem większość owadów postanowiła rozpocząć karierę cyrkową, zapominając o swoich codziennych zadaniach i posiadanych umiejętnościach. Jedynie mały żuczek, który – jak sądził nie miał talentów aktorskich – nie wziął udziału w konkursie, prowadzonym przez eleganckiego łowcę talentów – konika polnego. Jak się później okazało, to pająk otworzył cyrk i wymyślił podstęp, że w ten sposób zwabi owady do swojej sieci. Na szczęście żuczek, zdążył uratować przyjaciół przed apetytem „uroczej” szefowej cyrku.

 Przedszkolakom bardzo  podobał się występ oraz ciekawe kostiumy artystów. Ponadto dzieci  były zapraszane do częstego dialogu z aktorami  i niemal współgrania z nimi, co sprawiało im dużą radość.  Młody widz miał okazję uczyć się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt i jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.
Dziękujemy artystom za przybliżenie nam wartości takich jak: bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń.

Scroll to Top