Wycieczka do Alpakolandu

Alpaki

Wycieczka do Alpakolandu

1 czerwca Gumisie miały okazję świętować Dzień Dziecka w Alpakolandzie.
Czekało tam na nas wiele atrakcji, m. in. zajęcia plastyczne, wyczyny sportowe, niezwykły plac zabaw, gdzie furorę wśród naszej grupy zrobiła tyrolka oraz oczywiście same zwierzęta.
Właścicielka Alpakolandu wyświetlając prezentację multimedialną, przybliżyła dzieciom wiedzę oraz poinstruowała, jak bezpiecznie zachowywać się i jak dbać o alpaki, żeby zasłużyć na ich zaufanie.
Dzieci mogły bezpośrednio obcować z tymi milusińskimi zwierzątkami. Głaskały je, karmiły, przytulały się. Śmiechu było co nie miara. Alpaki miały w sobie tyle czaru i delikatności, że cieszyliśmy się z każdej okazji, kiedy do nas podchodziły. Śmiało stwierdziliśmy, że pobyt w takim miejscu uspokaja, cieszy i niezwykle raduje.
Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji☺☺☺