Logotyp przedszkola zawierający przedstawienie pałacu oraz otwartej książkiz rzeką i zielenią oraz napis Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach

Patriotyczny pokaz mody

Leśne Duszki

Patriotyczny pokaz mody

Dnia 30 kwietnia  2021 roku w Przedszkolu im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Cała społeczność przedszkola uczciła tego dnia Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  Święto Konstytucji  3 maja. Na samym początku wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy wybieg, a przedszkolaki w modeli i modelki. Dzieci  oraz wychowawczynie prezentowały  stroje  narodowe przy dźwiękach muzyki.

 Pokaz rozpoczęły pięcioletnie „Leśne Duszki”  prezentując strój oraz piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. W następnej kolejności wystąpiły czteroletnie „Skrzaty”, które zademonstrowały kreacje ludowe,  a także wyrecytowały wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, natomiast „Misie” – najmłodsza z  grup, wystąpiła z utworem M. Konopnickiej „Pojedziemy w cudny kraj”. Część artystyczną zakończyła grupa „Gumisie” w strojach nawiązujących do historii i kultury oraz deklamując „Katechizm młodego Polaka” W. Bełzy.

Po zakończonym pokazie mody odbył się quiz patriotyczny, który przeprowadziła pani Magdalena Lewicka. Poszczególne grupy odpowiadały na pytania dotyczące m.in. symboli narodowych oraz  najważniejszych miast i rzek w naszym kraju. Wszystkie przedszkolaki wykazały się wiedzą patriotyczną, a w nagrodę otrzymały  od pani Dyrektor Edyty Stalewskiej słodkie niespodzianki.

Wydarzenie to było dla dzieci bardzo ekscytujące i sprawiło im wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z powyższego wydarzenia.

Aktualności grup przedszkolnych

Scroll to Top