Zajęcia muzyczne ,,Gramy na bębnach”

Zajęcia muzyczne ,,Gramy na bębnach”

Z całą pewnością bębnienie było znane człowiekowi na długo przed wykształceniem się jakiejkolwiek cywilizacji, a bębny afrykańskie należą do jednych z pierwszych instrumentów świata. Początkowo ich konstrukcja była bardzo prosta i w niczym specjalnie nie przypominały nam znanych dziś współcześnie. Te, które zaczęły już nawiązywać do tych znanych nam obecnie składały się z klocka drewnianego, którego środek był wydrążony i na który naciągano płat zwierzęcej skóry. Najstarszy odkryty przez archeologów bęben pochodzi z epoki neolitu, która miała miejsce 6000 lat przed naszą erą. 

Nasze ,,Skrzaty ” grały na bębnach w przedszkolu. A były to : garnki, miski, bębenki , pudełka….sami zobaczcie nasze zdjęcia 🙂 🙂

Scroll to Top