Dzień Guzika

Dzień Guzika

Dzień Guzika

“Guzik tu, guzik tam, 
guzik krąży tu i tam.
Jak to miło i wesoło, 
kiedy guzik krąży w koło”
Gumisie przyniosły do przedszkola mnóstwo przeróżnych  guzików! Dlaczego? Otóż 12 grudnia swój wielki dzień mają … guziki. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca roku, a guziki liczy się przecież tuzinami lub grosami, na które składa się 12 sztuk. Taki nietypowy dzień jest wspaniałą okazją do realizowania zabaw podczas których przedszkolaki dobrze się bawię i jednocześnie uczą. A przy okazji pod hasłem nietypowego dnia mogą dowiedzieć się kilku interesujących faktów nie tylko o guzikach. Gumisie przede wszystkim ćwiczyły  umiejętności matematyczne, a oprócz tego układały przeróżne wzory i kształty wykorzystując wyobraźnię każdego z uczestników zabawy.
No cóż pomysłów na wykorzystanie guzików jest naprawdę nieskończenie wiele…

Scroll to Top