Zimowe zabawy badawcze

Gumisie z bałwankiem

Zimowe zabawy badawcze

Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły, by zorganizować w przedszkolu zabawy badawcze przybliżające dzieciom właściwości śniegu.
Propozycja wykonania doświadczeń spotkała się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków, które z wielkim podekscytowaniem obserwowały, co się dzieje  ze śniegiem przyniesionym  do ciepłej sali. 
Gumisie zauważyły, że po pewnym czasie śnieg stopniał. W celu zweryfikowania informacji, czy powstała woda jest czysta, przelaliśmy ją przez gazę, na której oczywiście osadził się brud. Przedszkolaki doszły do wniosku, że śnieg w rzeczywistości choć bielutki, to wcale taki czysty nie jest. Chyba już nikomu nie przyjdzie do głowy, by spróbować jego smaku.
Gumisie zapoznały się dodatkowo ze zmiennymi właściwościami śniegu. Zauważyły, że śnieg który pada jest miękki, lekki i puszysty, natomiast kiedy ulepimy z niego kulę – jest twardy, ciężki, zimny i mokry.
Na zakończenie ulepiliśmy bałwanka, który z zaciekawieniem spogląda do naszej sali☺☺☺

 

Scroll to Top