Dzień Dobrego Słowa

Gumisie świętują Dzień Dobrego Słowa

Dzień Dobrego Słowa

Mówienie dobrym słowem zwiększa
poczucie własnej wartości
nasze i innych ludzi,
wzmacnia pozytywne myślenie
i poczucie obfitości.
Jest kwintesencją proaktywności
i towarzyszy mu spójność wewnętrzna.”
Iwona Majewska – Opiełka

Dnia 13.11.2020r. w naszej grupie odbył się po raz kolejny „Dzień dobrego słowa”, którego inicjatorką jest p. dr Iwona Majewska – Opiełka, psycholog i założycielka fundacji Wychowanie do szczęścia. Celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego. Symbolem tego dnia jest żółty kolor, tak więc przedszkolaki za sprawą rodziców, tego dnia ubrane były na żółto. Gumisie  starały się używać słów magicznych, śpiewały piosenki o dobrych słowach, układały z pomocą nauczycielki hasła tematyczne związane z tym świętem oraz wykonały pracę plastyczną.

Zachęcamy wszystkich – aby zawsze trzynastego dnia miesiąca pielęgnować nawyk mówienia, które służy nam i innym, ale też pamiętajmy, aby każdego dnia starać się mówić miło i posługiwać się jak najczęściej dobrymi słowami.
Przypominać o tym będziemy w naszej grupie trzynastego każdego miesiąca z nadzieją, że wejdzie nam to w nawyk na pozostałe dni w kalendarzu.

 

Scroll to Top