Dzień Postaci z Bajek

Gumisie z Babą Jagą

Dzień Postaci z Bajek

No, bo my lubimy bajki,
wtedy, kiedy jest nam źle.
My lubimy takie bajki,
które dobrze kończą się…”

Dnia 05.11.2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W tym dniu dzieci zgadywały, za kogo się przebrały ich koleżanki i koledzy oraz panie, rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie lub przytoczonej zagadce, a także podawały tytuły bajek i wymieniały postacie po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Na wychowawczynię, która była przebrana za Babę Jagę, dzieci rzucały zaklęcia, zamieniając ją w Dobrą Wróżkę.
Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci  uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego Gumisia. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

 

Scroll to Top