Dzień Dobrego Słowa

praca plastyczna

Dzień Dobrego Słowa

Dzień dobrego słowa
Nasze przedszkole

13 października obchodzony był Ogólnopolski Dzień Dobrego Słowa, który został zainicjowany przez panią Iwonę Majewską – Opiełka – psycholog i założycielkę fundacji Wychowanie do szczęścia.Celem projektu jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego. Projekt podkreśla, że istotne jest w jaki sposób ludzie zwracają się do siebie i prowadzą rozmowy; jak duże znaczenie ma budowanie prawidłowych, przemyślanych wypowiedzi – zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych – przywiązywanie uwagi do używania słów, które są miłe, przyjazne, serdeczne i nie sprawiają innym przykrości.

Scroll to Top