Wycieczka do Krainy Rumianku

Kraina Rumianku

Wycieczka do Krainy Rumianku

 

16 września Leśne Duszki i Gumisie w piękny, słoneczny dzień wyruszyli do Krainy Rumianku – niezwykłego zakątka na Polesiu Lubelskim w miejscowości Hołowno.

Na miejscu przedszkolaki wzięły udział w warsztatach: „Mydełka glicerynowe”. Dzieci poznały historię mydła oraz dowiedziały się, czym myto się dawniej. Poznały rodzaje mydła oraz samodzielnie przygotowywały kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe. Każdy mógł wybrać kolor, zapach oraz ozdoby dla swoich mydełek. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i wróżki przeniosły je w świat magicznych bajek.

Wszystko to odbyło się w cudownym otoczeniu dawnych chat, gospodarstw, cudownej przyrody, zapachu ziół i traw. Na zakończenie czekało na nas rozpalone ognisko. Dzieci z ochotą zjadły upieczone kiełbaski oraz udały się na przejażdżkę wozem drabiniastym.

Pobyt w Krainie Rumianku na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Scroll to Top