Spotkanie edukacyjne z Funkcjonariuszami Służby Celnej

Spotkanie edukacyjne z Funkcjonariuszami Służby Celnej

 

25 czerwca gościliśmy w przedszkolu Funkcjonariuszy ze Służby Celnej, którzy przeprowadzili spotkanie edukacyjne z przedszkolakami. Było  o podatkach, i o obowiązku chronienia otaczającej nas przyrody, i o wakacyjnych wyjazdach – a przy tym garść istotnych informacji na temat właściwych zachowań na granicy i tego, jakich pamiątek z podróży nie warto przywozić.

Wśród przygotowanych przez funkcjonariuszy  atrakcji dla najmłodszych nie zabrakło pokazu umiejętności psów służbowych, prezentacji roślin i zwierząt odebranych przemytnikom, a chronionych z uwagi na rosnące w zastraszającym tempie zagrożenie wyginięcia wielu egzotycznych gatunków.
 Lekcje dla najmłodszych prowadzono w ramach projektu „Akademia Cła i Akcyzy KAS”.