„ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO” – obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

„ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO” – obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

 

2 kwietnia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Samorządowe Przedszkole w Rakowiskach włączyło się w akcję „Zaświeć się na Niebiesko”. Solidaryzując się z dziećmi z całościowym zaburzeniem rozwoju przedszkolaki, jak i ich nauczycielki przyszli tego dnia ubrani na niebiesko. Starszaki uczestniczyły w zajęciach, dzięki którym rozwinęły akceptację i zrozumienie.  Poznały historię Franka, bohatera książki „Duże sprawy w małych głowach”, dzięki któremu dowiedziały się jak wygląda „autystyczny świat”. Mogły doświadczyć, w jaki sposób patrzą, czują, poznają świat dzieci z autyzmem. Była to doskonała lekcja wrażliwości i tolerancji. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w niebieskim korowodzie maszerującym w okolicy przedszkola. Obchody tego dnia miały na celu podniesienia świadomości dzieci zdrowych na temat tego, czym jest autyzm.